Sport

Au rămas pe locul doi

Bucurie mare pe stadionul Rafinăriei, din Câmpina, terenul pe care joacă echipa Unirea, la finalul celor 90 de minute de joc. După ce la pauză scorul era de 1-1, câmpinenii au reuşit să se desprindă, în urma unei acţiuni pe cont propriu a lui Alexandru Manea, care a reuşit să trimită mingea în poarta ploieştenilor. După primirea celui de-al doilea gol, Vali Negoiţă a strigat la elevii săi să iasă la atac. Nu ar mai fi contat dacă cei de la Unirea ar fi înscris pe contraatac. Numai că ploieştenii nu au reuşit să mai treacă de defensiva câmpineană. Mircea Hagianu, antrenorul de la Unirea Câmpina a stat tot timpul cu gura pe jucătorii săi. Şi a reuşit să-i facă să câştige cele trei puncte puse în joc, făcând în acest sens ca echipa să rămână pe locul 2 în clasament, în urma celor de la CS Ceptura. Următoarea partidă a celor de la Câmpina va fi împotriva jucătorilor de la Brebu, o echipă pe care antrenorul câmpinean a antrenat-o în urmă cu nu mult timp.