Sport

Campina 1- Breaza 2

Al doilea meci de pregătire înainte de începerea returului de campionat le-a demonstrat jucătorilor de la Unirea Câmpina că mai au mult de muncă înainte de a putea juca egal de la egal cu o echipă de talia Tricolorul Breaza. Prima jumătatea a partidei, desfăşurată pe terenul Rafinăriei, a fost la cheremul brezenilor, care în minutul 43, prin Vasilescu, au reuşit să deschidă scorul. La doar 7 minute de la începerea reprizei secunde, Negotei a dus scorul la 2-0 pentru Tricolorul Breaza. După ce Florin Stăncioiu a început să facă schimbări, meciul a devenit mai echilibrat, echipa condusă de pe bancă de Marius Palancianu reuşind să înscrie golul de onoare, prin Brânzea, în minutul 74.
Antrenorul echipei câmpinene s-a declarat mulţumit de prestaţia elevilor săi, chiar dacă scorul nu a fost favorabil.
Jucătorii câmpineni vor continua antrenamentele şi meciurile de pregătire, în speranţa că vor reuşi să-şi îndeplinească obiectivul: clasarea în primele 7 locuri la finalul campionatului.