Actualitate

Tricolorul flutură spre titlu!

Tricolorul LMV Ploiești flutură spre titlul național după un meci senzațional. Tricolorul a reușit una dintre cele mai rapide victorii externe reușind să se impună, după doar 70 de minute de joc, pe terenul celor de la CSM București. Băieții lui Sergiu Stancu și Mădălin Marinescu au reușit un succes foarte important nelăsând nici un punct trupei antrenate de ”Jeli” Pîslaru. La capătul unui meci care poate fi predat ca o lecție de volei, Bogdan Olteanu și coechipierii au câștigat cu 3-0. În primul set, olandezul Jorna a dovedit de ce este internațional al țării sale datorită celor 15 servicii consecutive! Față de alte jocuri principalul Stancu a mizat pe toată durata partidei pe același sextet La final, “tricolorii” s-au bucurat împreună cu suporterii care i-au încurajat permanent și le-au purtat noroc așa cum s-a întâmplat și la precedenta deplasare în București. Tricolorul are șase puncte distanță față de următoarea clasată iar pe 5 aprilie și-ar dori ca în restanța Arcada-Steaua, ambele echipe să piardă puncte. Asta pentru ca diferența să fie cât mai mare până la meciul direct cu Galațiul. Tricolorul conduce ierarhia națională cu 70 de puncte iar Arcada ocupă locul secund, cu 64 de puncte. Următorul joc al ploieștenilor va fi pe 14 aprilie, pe teren propriu, cu CSA Steaua.