Imobiliare Valea Prahovei
Sport

I-au … rupt!

5-0! Acesta a fost scorul cu care s-a terminat prima partidă a returului de campionat, pe terenul echipei Unirea Câmpina. Clubul Sportiv Fântânele, din Buzău, aflat pe locul trei în clasament, a venit la Câmpina cu gânduri mari. Numai că socoteala de acasă nu s-a potrivit cu cea din … aţele porţii. Jucătorii antrenaţi de Palancianu, au reuşit să demonstreze că pauza competiţională a avut efectele scontate. Aşa că la finalul celor 90 de minute de joc, unul dintre finanţatorii echipei s-a putut bucura că returul a început cu… dreptul. Tribunele stadionului au fost pline. Iarna lungă a făcut ca iubitorii fotbalului să vină cu mic cu mare la primul meci al echipei câmpinene. Şi… a meritat. Acum rămâne de văzut ce vor face elevii lui Palancianu în deplasarea de la Vadul Săpat, locul de unde prea puţine echipe pleacă fără să fie înfrânte.