Sport

Campionatele Naţionale de Biatlon

Competiţie acerbă la baza sportivă din Predeal, acolo unde timp de două zile s-au desfăşurat Campionatele Naţionale de Biatlon. Zeci de sportivi de la cluburi din toată ţara s-au întrecut pentru a obţine locul I, iar astăzi, după ultima probă cei mai buni biatlonişti au fost felicitaţi de organizatori şi susţinători.  „Bătălia” pentru locul I la băieţi s-a dat între sportivul Clubului Sportiv al Armatei Bucegi din Predeal şi cel al Clubului Dinamo. A fost o întrecere pe cinste între cei doi. Dacă ieri veteranul Vasile Şneaga de la CSAM Bucegi a terminat primul concursul, astăzi, a fost întrecut la mustaţă de Roland Gerbacea de la Dinamo. La finalul Campionatului Naţional de Biatlon, câştigătorii au fost premiaţi de organizatori cu diplome şi medalii. Campionatele naţionale de biatlon au încheiat calendarul competiţional din 2010 de la baza din Predeal. Competiţiile vor continua şi în 2011 aici, deoarece este singurul loc din ţară care asigură cele mai bune condiţii şi totodată are zăpadă excelentă pentru schi fond şi biatlon.httpv://www.youtube.com/watch?v=xaPDtuHIvy0