Imobiliare Valea Prahovei
Sport

Cupa orasului Busteni la fotbal

La Buşteni, în sala de sport, s-a desfăşurat Cupa Oraşului la Fotbal.Competiţia, organizată de Primăria oraşului Buşteni, a devenit o adevărată tradiţie pentru oraşul Buşteni.Cei mai buni au ajuns în finală, iar în prezenţa susţinătorilor au făcut un adevărat spectacol pe teren. Pentru primele două locuri din clasament s-au înfruntat echipele Griviţei  şi Valea Alba. A fost un joc excelent, cu goluri multe şi răsturnări de scor .După ce Griviţei a condus cu 3 – 0, Valea Albă a egalat în ultimele secunde de joc. Au urmat două reprize de prelungiri, a câte 5 minute, scorul rămânând tot egal. Pentru departajare, arbitrii au decis executarea loviturilor de la 7 metri, iar echipa Valea Albă a învins cu scorul de 8-7. După terminarea meciului a urmat o impresionantă festivitate de premiere. Cei care s-au clasat pe primele trei locuri au primit premii în bani, diplome, trofee şi medalii.httpv://www.youtube.com/watch?v=eV7rndTqsX4