Imobiliare Valea Prahovei
Sport

Fortuna-“Presiunea” 0-0

Fortuna Brazi s-a temut de presiunea invocata de antrenorul Edi Iordanescu inaintea derbiului cu Unirea Tărlungeni. De zicala “De ce ti-e frica nu scapi” n-au scapat nici fotbalistii Braziului care au jucat precipitat, mai ales, in repriza secunda. Iar in minutul 94, atacantul Buhusi a ratat un penalty cat o promovare. In tur, la Tărlungeni, gazdele au castigat cu 1-0 printr-o lovitura de pedeapsa transformata in minutul 92. Cei de la Fortuna spun ca proiectul va continua chiar daca, in fotbalul romanesc, nu totul este fair-play. Iar Iordanescu jr. s-a felicitat ca a ratat o promovare in mod corect. Si s-a simtit onorat ca la un meci din liga 3-a au venit Gica Hagi, Ilie Stan, Narcis Raducan, asistentul Cristi Nica, presedintele CCA, Sandu Deaconu si multi alti oameni din fotbalul romanesc. Cel mai mult s-a agitat Puiu Iordanescu. La final, acesta era trist ca echipa fiului sau a fost lipsita de noroc. Fortuna mentine un avans de 3 puncte in fata Tarlungeniului insa prahovenii mai au doar 2 meciuri in timp ce, brasovenii, mai joaca 4 partide.