Imobiliare Valea Prahovei
Sport

Şi-au pierdut suflul

După ce au câştigat meciul împotriva celor din Măgureni cu scorul de 9-1, jucătorii câmpineni ştiau că au în faţă, ca meci de pregătire, o partidă mai mult decât grea, în compania celor de la Petrolul Ploieşti, echipă care are gânduri mari pentru viitorul campionat. Elevii antrenaţi de Mircea Hagianu au reuşit să le ţină piept ploieştenilor până în minutul 46, atunci când mingea a intrat pentru prima dată în aţe. Oricum, au fost faze la ambele porţi. După pauză, cei de la Petrolul Ploieşti au intrat în forţă în echipa de copii a lui Mircea Hagianu şi au terminat meciul cu scorul de 5-0, scor care, însă, nu a supărat pe nimeni. Era de aşteptat ca Petrolul Ploieşti să fie cu mult, cel puţin fizic, peste echipa câmpineană. Şi Răchită, antrenorul echipei ploieştene s-a arătat mulţumit la finalul celor 90 de minute de joc şi a spus că ar dori să mai revină la Câmpina, pentru astfel de meciuri de pregătire. Deşi au fost înfrânţi cu un scor care nu mai lasă nici un drept de apel, 5-0, câmpinenii au ieşit mulţumiţi de pe teren. Au reuşit ca timp de 45 de minute să ţină piept echipei din Ploieşti. Apoi, pe final, şi-au pierdut suflul.