Imobiliare Valea Prahovei
Sport

Şi-au revenit pe final

Bucurie mare pentru oamenii care investesc bani în echipa Unirea Câmpina. După ce timp de 45 de minute au fost conduşi de echipa Gloria Vâlcăneşti, pe terenul propriu, jucătorii conduşi de Marius Palancianu, au reuşit să demonstreze că pot întoarce rezultatul, dupa ce au revenit de la cabine. Un penalti, executat foarte bine de Edi Ţigănuş, a făcut ca scorul să ajungă la 1-1. Încet, încet, jucătorii câmpineni au început să pună presiune pe poarta adversă. Au fost foarte multe faze, care au încântat publicul, dar la fel de multe au fost şi ratările colosale. Impulsionaţi şi de public, câmpinenii au reuşit, în cele din urmă, să-şi atribuie cele 3 puncte puse în joc. În urma unei centrări de pe partea dreaptă, după o „bâlbâială” în careul de 6 metri, Bogdan Cazan a reuşit să ducă scorul la 2-1. La finalul celor 90 de minute de joc, Bogdan Mănescu, unul dintre finanţatori, nu a avut decât cuvinte de laudă pentru elevii săi, care au reuşit să menţină echipa în fruntea clasamentului, prin rezultatul obţinut.Unul dintre cei care nu s-a bucurat de revenirea echipei câmpinene după primele 45 de minute ale partidei, a fost antrenorul celor de la Gloria Vâlcăneşti. Pentru echipa câmpineană urmează o perioadă destul de dificilă, având în vedere că după meciul din cupă urmează un derbi care creează de fiecare dată mari pasiuni: cel împotriva echipei din Băneşti.