Imobiliare Valea Prahovei
Sport

Victorie muncită

Au ajuns pe locul doi în clasament, însă după un meci cu adevărat muncit. Este vorba de jucătorii de la CSM Câmpina, care, duminică, au întâlnit, pe terenul din Poiana, formaţia AFC Filipeşti. După 40 de minute de tatonare, de meci de rutină, Budileanu a reuşit să aducă zâmbetele pe faţa celor din tribune. Câmpinenii au intrat la cabine cu un moral ridicat. Numai că în repriza secundă, după numai 3 minute, Chiriţă a adus egalitatea pe tabela de marcaj. A urmat o perioadă în care nicio echipă nu a reuşit să se impună. Cel care a înclinat balanţa în favoarea câmpinenilor a fost Adrian Vintilă, care a înscris de două ori, în minutele 71 şi 89. Un scor final de 3-1 pentru câmpineni, care îi aduce pe locul doi în clasament. La final de meci, Virgil Guran s-a declarat nemulţumit de prestaţia elevilor săi, dar câmpinenii sunt convinşi că vor promova într-o ligă superioară. Următoare etapă, elevii antrenaţi de Opaţchi vor merge la Ariceşti, unde vor încerca să câştige toate punctele puse în joc.