Sport

Egalii vicecampionilor

Handbalistii de la CSM au fost egalii vicecampionilor tarii. Dupa remiza cu Caras Severin, ploiestenii au facut 27 – 27 in deplasare, la HC Odorhei. Un punct urias, dar si surprinzator pentru Nicolae si ceilalti colegi. Repriza secunda a fost decisiva dupa ce, la pauza, harghitenii aveau 4 goluri avans. Pina la urma s-a terminat egal si Ploiestiul continua evolutiile bune din ultimul timp. La fel cum si centrul Dimache continuă sa fie cel mai bun marcator al echipei. Capitanul a marcat 8 goluri la fel ca si etapa trecuta. Principalul Lucian Nicolae spune ca cel mai mare castig il reprezinta jocul echipei. Echipa ploiesteana a reusit al treilea meci fara infrangere, in clasamentul Ligii Nationale mentinandu-se pe locul 12 cu 6 puncte. Etapa urmatoare CSM va infrunta pe Dinamo Calarasi.