Actualitate

Parteneri cu ardelenii

Ploieștenii, parteneri cu ardelenii. Handbaliștii de la CSM Ploiești au un partener oficial de antrenament în cei de la Rom Cri Brașov, locul 8 în Divizia A de handbal masculin. Ploieștiul și Brașovul s-au întâlnit iar cu o săptămână înaintea returului de campionat. Este pentru a treia oară când cele doua tabere se verifică amical după cele două jocuri din cantonamentul montan. Și sunt tot atâtea victorii în dreptul formației antrenate de Ion Nicolae și Dragoș Dobrescu. De data aceasta, jocul s-a desfășurat la Sala Olimpia și s-a terminat 52-31. Un scor fluviu datorită faptului că ambele echipe au stabilit să joace două reprize normale, a câte 30 de minute, plus încă una suplimentară de un sfert de oră. Ploieștenii au avut poftă de joc și de goluri chiar dacă le-au lipsit pivoții. Roman și Sava sunt accidentați, dar vor fi recuperați până la primul meci oficial din acest an. CSM Ploiești revine în campionat vinerea viitoare, atunci când vor juca la Știința 2 Bacău. Gruparea ploieșteană este lidera Diviziei A, la trei puncte distanță față de HC Argeș, principala urmăritoare.