Imobiliare Valea Prahovei
Actualitate

Se preconizează o nouă seară cu ”ploaie” de goluri!

În această seară, Liga Campionilor propune noi meciuri spectaculoase.

Real Madrid – AS Roma, Valencia – Juventus Torino, Manchester City – Olympique Lyon sunt ”vârfurile” zilei, din cea mai tare competiție europeană a cluburilor.

Celelalte cinci jocuri din grupele E, F, G și H sunt: Ajax – AEK Atena, Benfica – Bayern Munchen, Șahtior – Hoffenheim, Viktoria Plzen – TSKA Moscova și Young Boys Berna – Manchester United.

Aseară, s-au disputat primele meciuri din grupele 2018/2019 ale Ligii Campionilor. Barcelona a reușit scorul serii pe teren propriu, 4 la 0 cu PSV Eindhoven, Messi reușind o triplă.

Una prin care superstarul argentinian a ajuns la un total de 61 de goluri în grupele Champions League, fiind pe primul loc la acest capitol. El l-a devansat, momentan, pe Cristiano Ronaldo, care are 60 de goluri în grupele Ligii.

Inter a întors soarta jocului cu Totenham în prelungiri. Eroul interist a fost Vecino, care a punctat în minutul 92. Tot în extra-time și tot în același minut Liverpool a răpus PSG-ul lui Neymar, Firmino fiind cel care a declanșat fiesta englezilor.

Tot de o întoarcere a avut parte și finalista Champions League, Atletico Madrid, care a învins cu 2-1 sub privirile princiare ale lui Albert de Monaco. Steaua Roșie Belgrad a rezistat acasă, 0-0, cu Napoli. Galatasaray a trecut categoric de Lokomotiv Moscova, reușind trei goluri, în timp ce Schalke și F.C. Porto au remizat, 1-1, în fief-ul nemților.