Sport

Brut în sportul de azi

CS Păulești a promovat în Liga a III-a! Cu trei etape înainte de finalul campionatului, formația din apropierea Ploieștiului este virtual câștigătoare a Ligii A Prahova, în urma celor trei puncte obținute în weekend, pe teren propriu. CS Păulești a câștigat cu 2-0 partida disputată în compania celor de la CS Tufeni, prin golurile marcate de Marius Mihai, în minutul 36, respectiv Ionuț Neagu, pe final, în minutul 89.

Cele două echipe se vor întâlni, din nou, miercuri, de la ora 17.30, pe stadionul din Plopeni, în prima manșă a semifinalelor Cupei României. După câștigarea campionatului județean, CS Păulești speră să obțină și cupa, pentru a încununa sezonul foarte bun pe care l-a avut. Asta și grație fotbalistului Andrei Ciobanu, care a reușit să înscrie 54 dintre cele 130 de goluri marcate adversarelor de CS Păulești în actualul sezon competițional.